Реал Мадрид се препъна на "Бернабеу"

Водачът Реал Мадрид не успя да победи гостуващия Виляреал в среща от 7-ия кръг на Ла Лига и мачът завърши 0:0. За първи път от началото на сезона "белите" не спечелиха на своя "Сантиаго Бернабеу", но остават начело в подреждането със 17 точки. Виляреал е в средата на класирането с актив от 8 точки.

"Жълтата подводница" изигра двубоя много правилно тактически и не позволи на "кралете" да създадат почти никакви голови положения пред вратата на Херонимо Рули. Повечето ситуации бяха в полза на гостите, но Тибо Куртоа за пореден път демонстрира огромната си класа.

Карло Анчелоти отново заложи на Марко Асенсио като централен халф с офанзивни функции, докато младите бразилци Родриго и Винисиус Жуниор бяха на крилата. Заради проблемите вдясно на защита действаше Федерико Валверде, а Каземиро измести Едуардо Камавинга, който стартира срещу Майорка преди дни. Атаките на тима органзираше неостаряващият Лука Модрич.

До момента "белите" бяха с пет победи от шест възможни и без нито една загуба. При успех те щяха дръпнат с 5 точки пред шампиона Атлетико Мадрид, който по-рано днес загуби от Алавес. Виляреал пък регистрира пето равенство и също е без поражение. Тимът отмъкна точка при гостуването си и на Атлетико.

Унай Емери гласува доверие в атака на бившия играч на Барселона Пако Алкасер. Опитните Раул Албио и Пау Торес бяха в центъра на защитата, а в до Алкасер в предни позиции стартира Арно Данжума.

От самото начало гостите показаха, че са готови да накажат и най-малката грешка на съперника. Едер Милитао се намеси след опасно центриране на Данжума и изчисти, а малко по-късно отново той пресече подаване към Пако Алкасер. Виляреал действаше много спокойно в средата на терена и умело се справяше с пресата на Реал, а и тя не беше особено активна.

В 13-ата минута Данжума се прмъкна между двама защитници и излезе сам срещу Тибо Куртоа, но белгийският страж прояви блестящ рефлекс и изби в корнер. Не след дълго и Алкасер беше близо до гола. Бившият нападател на Валенсия, Барселона и Борусия (Дортмунд) шутира мощно, но встрани от вратата.

Реал също организира няколко добри атаки, но те се провалиха заради липсата на прецизност при завършващия пас. В 22-ата минута Бензема отправи неточен удар след подаване на Винисиус, а след това Херонимо Рули изби в корнер опасно центриране на Родриго. Реал вдигна оборотите, но по-чистите положения бяха пред вратата на Куртоа.

В 29-ата минута стражът на домакините трябваше да се намесва след изстрел на Данжума. Виляреал владееше топката в 2/3 от игровото време и по нищо не си личеше, че гостува на "Бернабеу". Поредната добра комбинация на "жълтата подводница" завърши с шут на Алкасер, избит от Куртоа, а при добавката Йереми Пино беше блокиран от бранител в бяло.

В 33-ата минута футболистите на Реал претендираха за нарушение срещу Бензема в наказателното поле, но Хил Мансано подмина ситуацията. Прис ледващата атака на "лос меренгес" Начо Фернандес падна в пеналта след интервенция на Раул Албиол, но отново не последва съдийски сигнал.

В края на полувремето мадридчани се настаниха в противниковата половина, но им беше трудно да преодолеят защитния вал на гостите. Бензема оставаше изолиран от играта, а фланговите играчи на Реал не успяваха да му осигурят добри центрирания.

Анчелоти не се поколеба да направи първата си смяна още на почивката, като извади Родриго и пусна Камавинга. В 50-ата минута Едер Милитао плонжира и нанесе удар с глава, но топката мина покрай гредата. В 55-ата минута Франсес Коклен получи жълт картон, а скоро след това беше заменен от Мой Гомес. Булае Диа пък зае мястото на Алкасер.

Гостите не се задържаха дълго пред и около наказателното си поле. Атаките им бяха добре замислени, но все нещо не достигаше, за да се озове топката във вратата на Куртоа. В 63-ата минута Винисус влезе на скорост в наказателното поле, но се подхлъзна. Еден Азар влезе в 73-ата минута вместо Модрич, а Винисус пропиля добра възможност, стреляйки над вратата.

Реал затегна обръча около наказателното поле на гостите в последните десетина минути. Гостите пък се опитваха да накъсат играта със смени. Дори сериозно притиснати, футболистите на Емери не пропускаха да атакуват.

В 88-ата минута Куртоа рисковано финтира противников играч, но не загуби топката. В края на редовното време Пау Торес стреля с глава след центриране от корнер  но неточно. В добавеното време не се случи нищо интересно и гостите заслужено си тръгнаха с точка от дома на кралския клуб.

През седмицата Реал ще посрещне сензацията Шериф (Тираспол) в Шампионската лига, а след това ще гостува на завърналия се в Ла Лига Еспаньол. На Виляреал предстои визита на "Олд Трафорд", а после на дневен ред е домакинството на Бетис.