Рилци удари Локомотив в Русе за първи успех

Рилци (Добрич) победи с 2:1 като гост Локомотив (Русе) в мач от шестия кръг на Североизточната Трета лига. Това беше първи успех за селекцията на Валентин Пейчев от началото на кампанията. Герой стана Дейвид Венциславов, реализирал и двата гола за отбора си.

Резултати, голмайстори и класиране след 6-ия кръг на Североизток

Домакините започнаха с удар в гредата на Бисер Георгиев в 7-ата минута. Всички най-интересно в срещата се случи в последните десетина минути преди почивката. Първо 34-ата русенският вратар изби опасен удар, но при добавката на Венциславов капитулира. В 42-ата Божил Николов се възползва от грешка на добрички бранител и изравни. Секунди преди края на полувремето Венциславов вкара с глава след центриране отдясно на Георги Георгиев. Освен двамата пропуски за гостите направиха още Диан Минчев и Живодар Владев.