Уотфорд и Нюкасъл поделиха точките, ВАР също имаше принос

Уотфорд и Нюкасъл завършиха наравно 1:1 в мач от шестия кръг на Премиър лийг. Шон Лонгстаф откри резултата за гостите в 23-ата минута, но домакините в крайна сметка достигнаха до равенството след попадение на Исмаила Сар в 72-ата минута.

Домакините започнаха по-добре срещата и на няколко пъти бяха близо до гол, но такъв дойде на сметката на “свраките” в 23-ата минута, когато Ален Сент-Максимен пусна хубав пас към Лонгстаф и полузащитника прати топката с плътен удар в десния горен ъгъл за 1:0. В следващите минути картината не се промени особено и вратаря на Нюкасъл на няколко пъти трябваше да се намесва сериозно, за да възпира опити на Юрай Куцка и Исмаила Сар да отбележат. В самият край на полувремето отново играчите на Стив Брус можеха да отбележат, но комбинацията между Сент-Максимен този път не се получи.

През втората част Жоелингтон и Джо Уилок пропуснаха добри положения за гостите, за да дойде моментът на Исмаила Сар в 72-ата минута Исмаила Сар засече отлично центриране след корнер и прати топката в мрежата за 1:1. Само три минути по-късно сериозно разбъркване в наказателното поле доведе до отсъждане на дузпа в полза на домакините, но след внимателен преглед с ВАР тя бе отменена. В 87-ата минута Джошуа Кинг отбеляза за 2:1 в полза на Уотфорд, но попадението бе отменено след нова намеса на ВАР.

С тази точка Уотфорд заема 11-ото място в класирането със 7 точки, а Нюкасъл е точно над чертата - 17-и с едва 3 точки от три равенства. В следващият кръг играчите на Стив Брус гостуват на Уулвърхамптън, а тези на Сиско Муньос ще се изправят срещу Лийдс на “Елън Роуд”.