Уест Хам обърна Лийдс за едно полувреме и грабна трите точки

Уест Хам осъществи пълен обрат през второто полувреме при гостуването си на Лийдс и спечели с 2:1. Попаденията бяха дело на Рафиня (19’) в полза на домакините през първата част и Жуниор Фирпо (автогол 67’) и Микаел Антонио (90’).

Лийдс откри резултата в 19-ата минута, когато грешка на Томаш Соучек в средата на терена доведе до контраатака на домакините - Родруго напредна добре, подаде към Матеуш Клих, а полякът елегантно продължи към Рафиня и бразилеца откри с плътен удар за 1:0. Малко по-късно домакините нацелиха и греда отново чрез Рафиня.

Играчите на Дейвид Мойс пропуснаха великолепно положение да изравнят резултата в добавеното време на първата част, когато Пабло Форналс бе изведен прекрасно сам срещу Илан Мелие, но стражът на домакините спаси.

Уест Хам достигна до изравнително попадение в 53-ата минута чрез Соучек, но попадението бе отменено заради сблъсък при центрирането между Мелие и централния нападател на “чуковете” Микаел Антонио. В 64-ата минута Матеуш Клих бе много близо до удвояване на резултата в полза на Лийдс, но от позиция малко пред точката за изпълнение на дузпа той не успя да отблежи.

Уест Хам все пак успя да изравни в 68-ата минута, когато Джаред Боуен нахлу отдясно, влезе в наказателното поле, стреля по посока на вратата и след рикошет в двама играчи на Лийдс топката влетя в мрежата на Илан Мелие, който нямаше какво да направи. Малко след това голмайсторът на Лийдс Рафиня получи контузия и бе заменен.

Уест Хам подпечата победа си в срещата в последната 90-ата минута, когато бърза контраатака на гостите бе завършена много умело от Микаел Антонио за 2:1. С тази победа “чуковете” са на 7-ата позиция с 11 точки, а играчите на Марсело Биелса са 18-и със само 3.