Българите се класираха за финала при двойки мъже 11-17 години на Европейското по спортна акробатика

Българите Георги Стоянов и Владимир Коточев от КСА Бургас се класираха за финала при двойки мъже 11-17 години на Европейското първенство по спортна акробатика за юноши и девойки в италианския град Пезаро. В квалификациите Стоянов и Коточев получиха оценка 26.750 точки за темповата си комбинация, а на баланс имат 26.450 точки. Така те събраха сбор от 53.200 и влизат с четвърта оценка на финал. Според регламента в битката за разпределението на медалите може да участва само по един вид от държава. Първи в пресявките е вторият отбор на Русия с 54.300 точки.

В категория 11-17 години двойки жени Магдалена Тодорова и Елина Хинкова са 9-и в подреждането след темповото си съчетание. Състезателките на Акро Нова (Горна Оряховица) с треньор Александър Александров получиха за изпълнението си 26.300 точки. Начело с 27.050 точки са представителките на Португалия.

Във вида тройка жени 11-17 години Катя Илиева, Жаклин Жекова и Габриела Кирякова от клуб СКА Акро Джъмп (Бургас) се наредиха 16-и след балансовата комбинация с оценка от 26.050 точки, колкото има и тройката на Украйна. Първи с 27.850 са състезателките на Русия. При 12-14-годишните смесени двойки Кристиян Ангелов и Калина Терзийска (ЦСКА София и Локомотив Русе) са последни 18-и след темповата комбинация с 24.550 точки.

Европейското първенство в Пезаро продължава днес с квалификации и финали, а надпреварата ще завърши в неделя.