Марсилия се отдалечи от върха, Лион и шампионът с победи

Марсилия изостана с още две точки от лидера Пари Сен Жермен след изиграването на двубоите от 7-ия кръг във френския шампионат. Отборът на Хорхе Сампаоли не успя да пребори Анже като гост - 0:0, докато по същото време парижани надвиха Метц с 2:1 и вече разликата от върха е 7 пункта.

Лион показа повече характер и обърна Троа от 0:1 до 3:1 след голове след почивката на чужденците Джердан Шакири, Емерсон Палмиери и Лукас Пакета.

Монако постигна едва втората си победа от старта на сезона, след като трудно пребори Сент Етиен с 3:1 вкъщи. Тимът на Нико Ковач имаше късмет, защото като цяло се представи слабо, а в същото време противникът удари три греди и около час игра с човек по-малко. В 33-ата минута вратарят Етиен Грийн беше отстранен с директен червен картон, като по това време домакините водеха с 1:0 след попадение на Кевин Фоланд. Дори в намален състав, гостите изравниха чрез Денис Буанга в 41-вата. През втората част резервата Висам Бен Йедер вкара два гола за Монако. Независимо че се представи силно, Сент Етиен е в зоната на изпадащите.

Втори успех постигна и шампионът Лил. “Песовете” надвиха Реймс с 2:1 на свой терен след два гола преди почивката.

В същото време Рен беше най-убедителен - 6:0 срещу Клермон. Бордо пък се нуждаеше от попадение пет минути преди края, за да докопа точка при визитата си на Монпелие - 3:3.