Спартак (Варна) победи Пирин-64 в Гоце Делчев в първия кръг на хандбалното първенство при мъжете

Спартак (Варна) победи Пирин-64 (Гоце Делчев) с 34:29 (10:13) в "Неврокоп Арена" в срещата от първия кръг на мъжкото хандбално първенство на България.

Двубоят започна оспорвано и десетина минути преди почивката резултатът беше равен при 8:8. До края на полувремето няколко добри изяви на вратаря на домакините Велик Танев и някои грешки на съперника позволиха на Пирин-64 да се оттегли с аванс от 13:10 на полувремето. През втората част гостите от Варна бяха по активни и след малко повече от две минути успяха да изравнят за 13:13, а постепенно започнаха да натрупват преднина, която след серия от шест поредни гола достига до 28:20 в 50-ата минута. Домакините опитаха да се активизират и намалиха до 25:29, но за повече в последните пет минути нямаха сили. Страхотен мач за спартаковци направи Мартин Тодоров, който завърши с 10 гола.

Добре се представи и вратарят Николай Петров.

"Доволен съм от победата, която е още по-важна, тъй като е при гостуване. Отборът изигра страхотен мач в защита и показа супер дисциплина в нападение. В най-важните моменти си пролича класата на някои играчи, което наклони везните към нашия отбор", заяви за "Петел" наставникът Веселин Станков.

В следващия кръг Спартак посреща във Варна Чардафон (Габрово).