България с още три финала след втория ден на квалификациите на EП по спортна аеробика

Пашова, Папазов и Баротев показаха много силна игра, получиха оценка от 22.827 точки и дадоха категорична заявка за спечелването на европейската титла, само няколко месеца след като грабнаха златото от Мондиала в Баку.

На второ място е вторият отбор на Италия с 22.372 точки, а на трето Румъния втори отбор с 22.183.

Така България спечели първите места в квалификациите на всичките три категории при мъжете и жените, на които участва, след като вчера световната шампионка Дарина Пашова стана първа при жените индивидуално, а Ана Мария Стоилова и Антонио Папазов получиха най-висока оценка при смесените двойки.

България има финалистка и при девойките Борислава Иванова, бронзова медалистка от световното първенство, се нареди втора в пресявките с 20.500 точки. Със същата оценка, но с по-висока стойност за изпълнение, е британката Лола Лоуренс.

При смесените двойки Иванова и Христо Манолов показаха страхотна форма и заслужено водят след квалификациите с оценка 20.450. Те изпревариха двете двойки от Русия, които са съответно втори и трети.

Манолов завърши на десета позиция своето индивидуално представяне с 19.750 точки и е втора резерва за финала.

Утре предстоят финалите за всички категории при мъже, жени, юноши и девойки, а България ще се бори за пет златни медала.