Левски Триадица стана шампион при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли

Левски Триадица спечели титлата при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория Елит, което се проведе в столичната зала "София".

Домакин на състезанието беше клуб "Левски Илиана", главен съдия Мария Петрова, а помощник-главен съдия - Християна Тодорова.

При жените ансамблите изпълниха по два пъти композициите си с 5 чифта бухалки. Шампион стана Левски Триадица в състав Александра Александрова, Алина Коломиец, Виктория Георгиева, Мила Янакиева, Христина Първанова с треньор Мирослава Батаклиева със сбор от 52.683 (27.583 и 25.100) точки.

Сребърните медали спечели клуб Левски Илиана в състав Росена Николова, Анастасия Йосифова, Савина Ковачева, Магдалина Миневска, Кристен Стоилова с треньори Теодора Тенева и Виолета Господарска 50.850 (25.500 и 25.350).

Бронзовите отличия завоюва Левски в състав Антония Маринова, София Тамакярска, Ива Папукчиева, Мария Дмитриевна и Анастасия Бистра с треньор Валентина Симеонова с 50.350 (25.150 и 25.200).

Шампионките бяха наградени от Ина Ананиева, президент на клуба-домакин Левски Илиана и старши треньор на националния ансамбъл, носител на бронзови медали от Олимпиадата в Рио 2016.

Общо в надпреварата участваха 11 отбора.

Като цяло при жените композицията с 5 чифта бухалки беше предизвикателство към треньори и състезатели по отношение на трудност както с тяло, така и с уред. Най-добрите отбори, обаче се справиха много добре и показаха наистина интересни идеи.

Утре в зала "София" ще се проведе и националната Гимнастрада София.