Феновете избраха Светлин Димитров за №1 в мач срещу Ним във Франция

Българският хандбален национал Светлин Димитров беше избран за №1 в състава на Шартр в домакинския мач срещу Ним от втория кръг на френската Старлига.

Българското крило изигра добър мач, реализира 6 попадения от седем опита и завърши с 85,71 % ефективност, което беше оценено от привържениците на Шартр. За съжаление, шестте попадения на националът ни не бяха достатъчни за успех на домакините и воденият от Тони Жерона състав отстъпи в мача с 28:34. Домакините показаха нисък процент успеваемост в стрелбата, допуснаха и доста неточности в атака, което позволи на Ним на контраатака да натрупа разлика от 9 гола до почивката (12:21). През втората част Шартр намали изоставането до 5 гола, но така и не успя да компенсира изгубеното през първите 30 минути.

След два изиграни кръга съставът на Светлин Димитров е с победа и загуба в средата на временното класиране. В първия кръг Шартр изтръгна драматично 28:27 срещу Нанси. В следващия кръг съставът на Светлин ще гостува на Истр, срещу който има четири победи в последните четири сблъсъка.