Локо (ГО) отпадна в първия кръг на турнира за Купата на EHF след втора загуба от румънци

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) отпадна в първия кръг на турнира за Купата на Европейската хандбална федерация (EHF) за мъже, след като претърпя загуба от румънския Минаур (Бая Маре) с 21:33 (9:16) в реванша в зала "Орловец" в Габрово. Първата среща в Румъния преди седмица завърши 44:22 за възпитаниците на Адриан Даниел Попович.

Гостите от Бая Маре поеха рано контрола върху срещата, като с шест поредни гола поведе със 7:2 в 11-ата минута. Гостите продължиха да доминират и предрешиха срещата още в средата на второто полувреме, когато след четири безответни попадения дръпнаха с 23:11 за най-голямата разлика в двубоя.

Владислав Йоргов беше най-резултатен за българите със 7 гола, а Георги Стоянов се разписа 4 пъти. Йосиф Андрей Бузле вкара 6 попадения за успеха на Бая Маре.