И Уотфорд не срещна сериозни трудности срещу Норич в сблъсък на новаците

Уотфорд спечели комфортна победа с 3:1 в гостуването си на Норич в мач от 5-ия кръг на Премиър лийг. Срещата бе пряк сблъсък между два от новаците в най-високото ниво на английския футбол. Попаденията за играчите на Сиско Муньос бяха дело на Денис Бонавентюр (17') и Исмаила Сар (63', 80'), а едва второто попадение за "канарчетата" от началото на сезона дойде на сметката на Теему Пуки.

Гостите се възползваха от първото си добро положение и в 17-ата минута Кико Фемения центрира отлично отдясно, а Денис Бонавентюр изпревари бранителя до себе си и прати с глава топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Равенството бе възстановено десетина минути преди края на първата част, когато Матиас Норман центрира и Теему Пуки заби в десния ъгъл на вратата за 1:1.

Гостите излязоха отново напред в 63-ата минута, когато Джошуа Кинг прати една топка в наказателното поле към непокрития Исмаила Сар и той се разписа необезпокояван за 2:1. В 76-ата минута Милот Рашица бе близо до изравняване, но нанесе слаб удар в заключителния момент и Бен Фостър спаси. В 81-ата минута попадение на Исмаила Сар бе отменено поради засада, но след преглед с ВАР то все пак бе зачетено и резултата стана 3:1 в полза на гостите. В следващият кръг Уотфорд ще посрещне Нюкасъл, а играчите на Даниел Фарке, които твърдо са окупирали последната позиция в Премиър лийг, ще трябва да гостуват на Евертън.