Спартак (Плевен) изтръгна ценен успех в Мездра срещу Локомотив

Спартак (Плевен) победи като гост Локомотив (Мездра) с 2:0 в мач от 7-ия кръг на Северозападната Трета лига. Плевенчани заслужено си тръгнаха с трите точки, като през по-голямата част от времето владееха инициативата в срещата. Точни за тях бяха Преслав Антонов в 73-ата минута след атрактивно изпълнение на странична ножица и Мартин Милков (91'). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

26 Локомотив (Мездра) - Спартак (Плевен) 0:2

Домакините владееха повече топката и търсеха повече първото попадение в началото на мача. В 22-ата минута след изпълнение на корнер топката стигна до Давид Стоянов, който без да се замисли стреля от точката за изпълнение на дузпа, но Иван Георгиев се намеси добре и изби.

В следващите минути Спартак също показа зъби и погледна към вратата на противника. В 36-ата минута след атака на гостите Преслав Антонов получи на границата на наказателното поле, обърна се и отправи хубав изстрел, но Кристиян Дяков успя да спаси. 2 минути по-късно отново стражът на Локомотив спаси отбора си от изоставане в резултата, след като изби точен удар на Павел Петков.

Второто полувреме започна отново на по-ниски темпове и чистите положения липсваха през първите минути. В 55-ата минута Милков опита късмета си от разстояние, но топката попадна право в ръцете на Кристиян Дяков. 3 минути по-късно същото направи и Алекс Георгиев, но този път кълбото излезе в аут.

В следващите минути определено Спартак бе отборът, който повече търсеше попадението. То дойде в 73-ата минута, когато след центриране Пламен Антонов насочи добре топката със странична ножица в долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив - 0:1.

4 минути по-късно Антонов можеше да вкара още едно попадение. Тогава той засече центриране отдясно, но за негово съжаление топката излезе в аут. Малко по-късно нападателят пропусна и ситуация, в която бе излязъл сам срещу вратаря, но Дяков успя да спаси.

Секунди преди края на срещата гостите решиха всичко. Христо Спасов бе оставен непокрит и излезе очи в очи с вратаря на домакините. Вместо да стреля обаче, той подаде встрани към Мартин Милков, който на празна врата вкара за 2:0.

С тези три точки Спартак се изкачва на първата позиция в класирането, преди изиграването на останалите две срещи. Плевенчани имат 17 точки след първите 7 кръга. За Локомотив (Мездра) ситуацията не е толкова розова, като отборът има само 4 точки и се намира на 12-ото място в класирането.

ЛОКОМОТИВ (МЗ) 0:2 СПАРТАК (ПЛ)
0:1 Антонов (73)
0:2 Милков (90+1)

Стартови състави:

Локомотив: 31. Кристиян Дяков, 5. Мариян Кусев, 23. Генади Петров, 77. Весислав Димитров, 22. Методи Янков, 19. Николай Ганчев, 10. Пламен Венелинов, 3. Давид Стоянов, 11. Лионел Матадос, 98. Ивайло Златев, 8. Гроздан Иванов

Спартак (Пл): 30. Иван Георгиев, 17. Алекс Георгиев, 4. Цветелин Иванов, 5. Иво Върбанов, 21. Валентино Макавеев, 6. Виктор Иванов, 24. Иво Иванов, 7. Кристиян Иванов, 22. Павел Петков, 18. Преслав Антонов, 20. Мартин Милков

Снимки: Спасияна Сергиева