Нюкасъл и Лийдс врътнаха реми и продължават без победа

Отборите на Нюкасъл и Лийдс продължават да разочароват привържениците си, като и след петия кръг все още нямат победа на сметката си. Двата тима се изправиха един срещу друг тази вечер на "Сейнт Джеймсис Парк", но не излъчиха победител, като срещата завърши 1:1. Гостите поведоха чрез Рафиня в 13-ата минута, но домакините изравниха чрез Алан Сен-Максимен в 44-ата минута.

Лийдс откри резултата с донякъде куриозен гол. В 13-ата минута Рафиня прати остро центриране в наказателното поле, Родриго прескочи топката и тя изненада вратаря Карл Дарлоу и се оплете в мрежата зад гърба му.

Постепенно обаче и Нюкасъл започна да създава опасности пред другата врата и в 35-ата минута страхотен шут на Мат Ричи се отби от гредата.

В 44-ата минута домакините стигнаха и до изравняване. Жоелинтон напредна по лявото крило и подаде за Алан Сен-Максимен в наказателното поле, той задържа топката и успя да си освободи пространство за изстрел и да я прати във вратата за 1:1.

След това "Свраките" създадоха по-интересните положения в мача, а Сен-Максимен отправи няколко опасни удара, но блестящите намеси на вратаря Илан Мелие му попречиха да отбележи втори гол.

След този мач Лийдс събра актив от 3 точки и се намира на 16-ата позиция в класирането. Нюкасъл пък е с 2 точки на 18-ото място.