Титли за Левски Илиана и Велбъдж (Кюстендил) в първия ден на ДП за ансамбли

Ансамбълът на клуб Велбъжд (Кюстендил) спечели титлата в многобоя при девойките старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, което се провежда в столичната зала "София".

Василена Димитрова, Цветозара Миленкова, Ралица Стоилова, Цветомира Тодорова, Рая Сръндева с треньори Валя Машова и Елена Близнакова събраха сбор от 40.950 точки за двете си изигравания на съчетанието с три топки и две ленти (20.550 за първото и 20.400 за второто изиграване).

Сребърните медали завоюва първият отбор на Левски Триадица с 38.333 точки (19.700 и 18.633.

На трето място се нареди първият състав на Тракия (Пловдив) с 37.700 (20.950 и 16.750).

В надпреварата при ансамблите за девойки старша възраст участваха 21 тима.

При отборите в конфигурация 2-3 гимнастички златните медали спечелиха момичетата на клуб Левски с оценка от 12.100 точки, а в надпреварата се включиха общо 26 тима.

Ансамбълът на клуб Левски Илиана триумфира с шампионската титла в многобоя при девойките младша възраст до 10 години.

Тимът в състав Славея Донова, Карина Петрова, Александра Петрова, Елеонора Иванова, Никол Захариева, Виктория Лилкина със старши треньор Ромина Божилова получи оценка от 15.625 за изпълнението си без уред и 13.550 за композицията си с пет обръча и събра 29.175 точки, което му донесе златните отличия.

Второто място зае ансамбълът на Левски втори отбор с 27.600 точки (12.900 за без уред и 14.700 за пет обръча), а бронзовите медали заслужиха възпитаничките на клуб Локомотив (София) първи отбор с 26.750 (14.700 и 12.050).

На отделните уреди златото на без уред спечели Левски Илиана, а на пет обръча - Левски втори отбор.

В тази възрастова група участваха 17 тима.

Утре държавното първенство за ансамбли продължава с категориите девойки младша възраст и жени.