Локо Пд отлепи от дъното с първи успех в efbet Лига

Локомотив (Пловдив) записа първа победа от началото на сезона в efbet Лига, надигравайки с 2:0 като гост Царско село в първи мач от 8-ия кръг на родния шампионат.

Лукас Салинас откри резултата в 69-ата минута, а Димитър Илиев вкара дузпа в заключителните секунди на двубоя.

Трите точки позволиха на смърфовете да се измъкнат от последното място, на което, към този момент, се озова Пирин (Благоевград).

28 Царско село - Локомотив (Пловдив)

Наставникът на гостите Александър Тунчев направи доста промени в стартовия състав. На пейката останаха Пиргов, Гомис, Умарбаев и Томашевич. На техните места започнаха Райдър, Биков, Салинас и Марсел.

Това не се оказа добър ход, тъй като смърфовете изиграха много слабо първо полувреме.

През първите 20 минути домакините владееха по-трайно топката, но без да отправят шут към противниковата врата.

В 27-ата минута Охене центрира отлично към Мезу, но изстрелът с глава на тарана на Царско село не се получи, тъй като изпрати топката не по посока противниковата врата, а към тъча.

След почивката двата отбора заиграха по-раздвижено и срещата стана доста по-динамична.

Шест минути след началото на втората част стана факт и първия точен удар в срещата. Илиев получи пред наказателното поле на домакините, финтира техен футболист и стреля по земя, но Георгиев улови.

В 64-ата минута Атанасов отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Рейдър внимаваше и изби в корнер.

Пет минути по-късно Локомотив откри резултата. Салинас овладя около точката на дузпата подаване отдясно, завъртя се на 180 градуса и шутира леко по земя, но стражът на домакините Янко Георгиев се заблуди, легна на другата страна и топката се озова в мрежата му - 1:0 за пловдивчани.

В 72-ата минута Георгиев спаси удар на Умарбаев.

В 78-та минута Шопов слаомира пред наказателното поле на гостите и отправи удар по земя с левия крак, който излезе покрай лявата греда. Само 180 секунди по-късно пред Царско село се откри нова добра възможност да изравни, но Атанасов стреля разочароващо от 15 метра. Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Мезу да засече центриране отляво в празната врата.

Устремът на Царско село бе спрян в 82-ата минута, когато отборът на Антони Здравков остана с 10 човека след втори жълт картон на Попадийн.

До края на срещата домакините пробваха да осъществят финален щурм, но той не сполучи. Напротив. В 94-ата минута Димитър Илиев финтира Сашо Александров в наказателното поле, защитникът го ритна и реферът Волен Чинков не се поколеба да отсъди дузпа. Потърпевшият я реализира за крайното 2:0.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:2

0:1 Лукас Салинас 69
0:2 Димитър Илиев 94 д.

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Георгиев, 9. Ангелов, 20. Атанасов, 21. Василев, 25. Ал. Александров, 29. Мезу, 77. Нганиони, 80. Охене, 83. Попадийн, 88. Колев, 93. Шопов

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Рейдър, 20. Петрович, 25. Крачун, 2. Биков, 34. Витанов, 16. Салинас, 11. Руан, 9. Карагарен, 61. Марсел, 14. Илиев, 10. Минчев

Снимки: Владимир Иванов