Рецитал на Бамба Диенг срещу Монако качи Марсилия в топ 3

Отборът на Марсилия записа звучна победа с 2:0 като гост на Монако в двубой от петия кръг на Лига 1. С успеха марсилци се изкачиха на третото място с 10 точки, колкото има и втория Анже, но с мач повече. На върха с пълен актив е Пари Сен Жермен.

Възпитаниците на треньора Хорхе Сампаоли не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, като резултатът можеше и да е по-убедителен в тяхна полза. Още от първата минута гости владееха инициативата и създаваха възможност след възможност пред вратата на Александер Нюбел

Така се стигна до 37-ата минута, когато младият сенегалец Амаду Бамба Диенг беше изведен по фланга, успя да надбяга защитник на “монегаските” и след това и да преодолее Нюбел за 1:0. Монако така и не намери отговор на агресивната игра на гостите и след почивката и твърде скоро получи втори гол във вратата си, като негов автор отново стана Бамба Диенг, който се превърна в неочакван герой за своя тим.

Така марсилци загряха подобаващо за гостуването на Локомотив в Москва от Лига Европа през седмицата, докато в Монако ще трябва доста да поработят върху защитата, ако не искат сезонът им да е пълен провал.