Брайтън спря устрема на Брентфорд

Брентфорд записа първа загуба от старта на сезона. Новакът във Висшата лига отстъпи с 0:1 в домакинството си на Брайтън. Гостите стигнаха до три точки по драматичен начин. Те не предложиха много в цялата среща, но отбелязаха гол в 90-ата минута. Хубав удар на Леандро Тросар от границата на наказателното поле в самия край донесе успеха на тима на Греъм Потър.

Брентфорд пропусна да поведе през първото полувреме, когато създаде достатъчно възможности за гол. Брайън Мбуемо на три пъти бе на добра позиция, но стреля неточно. Удар с глава на Иван Тони мина над вратата, а нападателят се размина с гола и след страхотен удар от далечна дистанция.

Тези пропуски се оказаха фатални и Брайтън стигна до успеха. След тази победа тимът на Потър е на трето място в класирането, като изостава само на точка от лидера Манчестър Юнайтед. Загубата е болезнен урок за Брентфорд в първия му сезон в елита от 1946 г., а мениджърът Томас Франк ще се чуди как тимът му загуби мача.