Иван Русев и Илиян Стойнов се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнир по бадминтон в Украйна

Иван Русев и Илиян Стойнов се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира по бадминтон от сериите "Интернешънъл" в Харков (Украйна) с награден фонд 5 хиляди долара. Българският дует елиминира във втория кръг поставените под номер 4 представители на домакините Хлеб Бекетов и Михайло Махновский с 21:19, 21:9 за 31 минути.

Русев и Стойнов изоставаха с 13:15, но направиха серия от пет поредни точки за 18:15 по пътя си към обрата в първия гейм. Във втората част българите доминираха, като рано взеха аванс от 11:3 и до края нямаха проблеми. За място на полуфиналите те ще срещнат Лу Бин Кун и Луи Шън Хау от Малайзия.

В надпреварата на сингъл двамата българи отпаднаха във втория кръг. Осмият в схемата Русев загуби от квалификанта Сатиш Кумар Карунакаран (Индия) с 21:19, 18:21, 15:21 след 80 минути оспорван мач, а Стойнов падна от номер 6 Данило Боснюк (Украйна) с 10:21, 13:21.