Светкавица обърна Доростол в Силистра

Светкавица (Търговище) спечели гостуването си на Доростол (Силистра) с 2:1. Двубоят е от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Димитър Пантев. Тя повече владееше топката през целия мач. Половин час след началото му Николай Пантев центрира от фаул и Любомир Михалев насочи с глава топката в мрежата зад Калин Дянков – 0:1. Голмайсторът и Балю Балев пропуснаха по едно положение. В 38-ата минута обаче след центриране настана суматоха пред вратата на търговищкия тим и Георги Димитров изравни.

След почивката играта се пренесе в половината на Доростол. В 67-ата минута Михалев отново се възполза от центриране на съотборник и реализира победното попадение. В последния четвърт час обаче силистренци бяха близо до изравнителен гол, но в крайна сметка не успяха.