Марсилия срази Сент Етиен

Олимпик Марсилия постигна победа с 3:1 над гостуващия Сент Етиен в среща от третия кръг на Лига 1. Головете за марсилци бяха дело на Матео Гендузи (23’), Жерсон (51’) и Дженгис Юндер (68’), а точен за гостите бе Тимъти Колоджейчак (32’).

Първото попадение бе дело на бившият халф на Арсенал Матео Гендузи, който направи отличен пробив и с плътен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Етиен Грийн за 1:0. Радостта на играчите на Хорхе Сампаоли обаче трая по-малко от десет минути, след като Тимъти Колоджейчак изпревари бранителите в малкия пеналт и намери отлично топката с глава за 1:1. Играчите на Марсилия излязоха отново напред шест минути след началото на второто полувреме, когато Валентин Ронжие направи отлично подаване към Жерсон в наказателното поле и бразилеца отбеляза за 2:1. Точка на спора сложи бившето крило на Рома Дженгис Юндер в 69-ата минута, когато той получи хубав пас от звездата на тима Дмитри Пайе и без забавяне направи 3:1.

Тази победа изкачи тима до петото място със седем точки, а Сент Етиен е на 13-ото със само 3 от началото на сезона. В следващият кръг Марсилия ще има тежко гостуване на Монако, а Сент Етиен ще се изправи срещу Монпелие.