Очаквайте: Белгия - Словакия

Екшън в Търговище! Голове няма, но червените картони са три

Без голове - 0:0 завърши срещата от третия кръг на Североизточната Трета лига в Търговище между Светкавица и Септември (Тервел). Получи се здрава битка, с много нерви, които не бяха охладени дори и с три червени картона. Двубоят започна с превес за гостите. В 26-ата минута Симеон Митев се измъкна очи в очи с вратаря, който обаче опази вратата си суха. Малко след това Денис Кадир открадна топката от домакините, прехвърли вратаря, но гол пак не падна. Футболистите на Светкавица създадоха няколко ситуации и суматохи пред вратата на съперника. В 35-ата минута Митев вкара за Септември, но рефера вдигна засада, която играчите от Тервел оспориха.

След почивката Тодор Вълканов проби, подаде на Мартин Кирилов, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. Скоро Денис Кадир шутира, но встрани от вратата. В 68-ата минута Стелиян Цеков влезе остро на Георги Дамянов, който му отвърна с удар с бутоните в главата. Настана меле между състезателите на двата отбора. Съдията Красимир Николов вдигна червени картони на Дамянов, Цеков и Кирилов. След това търговищкия тим натисна, но два пъти пропусна да вкара. После действията на отбора бяха хаотични. Денис Кадир и влезлият като резерва Баръш Николаев пък пропиляха шансове за Септември. Съотборникът им Пламен Панайотов пък два пъти подаде топката пред вратата на съперника но нямаше кой да я насочи в мрежата.

Резултати от третия кръг на Североизточната Трета лига

Стартови състави:
Светкавица – 12. Костадин Иванов, 18. Станислав Иванов, 38. Михаил Паскалев, 88. Никола Арнаудов, 30. Георги Дамянов, 99. Николай Пантев, 25. Йордан Йорданов (капитан), 19. Любомир Михалев, 22. Николай Илиев, 66. Валентин Веселинов, 7. Даниел Димитров.
Треньор – Димитър Пантев

Септември – 1. Дениз Александров, 15. Пламен Панайотов, 3. Младен Димитров (капитан), 14. Симеон Митев, 18. Кристиан Пешков, 21. Михаил Михайлов, 7. Стелиян Цеков, 13. Танер Юсню, 9. Мартин Кирилов, 19. Тодор Вълканов, 22. Денис Юзджан Кадир.
Треньор – Добрин Иванов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!