Атлетик Билбао превзе "Балаидос" (видео)

Атлетик Билбао се наложи с 1:0 над Селта (Виго) като гост на стадион "Балаидос" в мач от третия кръг на испанското първенство. Така “лъвовете” постигнаха първа победа от началото на сезона в Ла Лига, като баските остават непобедени с общо 5 точки до момента. Галисийците пък претърпяха второто си поражение от началото на сезона и останаха с едва 1 точка след първите си три срещи.

Победата на Атлетик донесе Иняки Уилямс с гол в 34-ата минута. След като стражът на баските Унай Симон изрита топката напред, тя достигна до “деветката” Олхан Сансет, който изигра много добре ситуацията и намери останалия сам в наказателното поле на домакините Уилямс, който не сбърка - 0:1.

Пет минути след почивката Уилямс реализира още едно попадение, но то бе отменено заради засада.

Снимка: Athletic Club / Twitter