Байерн разби Херта, вкара 17 гола за една седмица

Байерн Мюнхен постигна втората си победа в първенството в третия кръг на Бундеслигата и разби гостуващия Херта с 5:0. Попаденията за момчетата на Юлиан Нагелсман бяха дело на Томас Мюлер (6’), Робърт Левандовски, който се отчете с хеттрик (35’, 70’, 84’) и Джамал Мусала (49’). Това бе и втора впечатляваща победа за шампионите за тази седмица, след като в средата на седмицата те разбиха Бремен СВ с 12:0.

Гостите успяха първи да застрашат една от двете врати, когато Дейвид Зелке бе изведен очи в очи с Мануел Нойер още преди да са изминали две минути, но баварският страж спаси без затруднения. Първото попадение в срещата падна малко след това - Алфонсо Дейвис напредна отляво и подаде отличен пас към непокрития в наказателното поле Томас Мюлер, за когото не бе проблем да отбележи за 1:0.

Играчите на Юлиан Нагелсман отбелязаха второ попадение в 35-ата минута чрез Роберт Левандовски. Полякът засече отлично центриране отдясно, което срещна напречната греда, но при добавката той не сбърка за 2:0. Това бе и 13 пореден мач в Бундеслигата, в който той записва името си сред голмайсторите. Последният мач на полския централен нападател в първенството, в който той остана извън списъка с голмайстори бе именно срещу Херта.

Байерн вкара трето попадение чрез Джамал Мусала по-малко от четири минути след началото на втората част, което до голяма степен сякаш лиши срещата от интрига в оставащите минути.

Баварците достигнаха до четвъртото си попадение в 70-ата минута, когато Льорой Сане дриблира отлично на левия фланг, направи двойно подаване с Томас Мюлер, който го изведе в наказателното поле, а от там нов пас към Левандовски остави поляка в ситуация единствено да плъзне топката в мрежата за 4:0.

Полският централен нападател завърши своя хеттрик в 84-ата минута, когато при статично положение една висока топка достигна до бранителя Дайо Упамекано, а той с глава успя да подаде към Левандовски и той преодоля стража на гостите Александър Шволов за трети път в срещата.

Този резултат прати Байерн на второто място в класирането на Бундеслигата с равни точки с Байер (Леверкузен). В следващият кръг след паузата за националните отбори баварците ще гостуват на РБ Лайпциг. Херта отново разочарова и се затвърди на последното място в подреждането, а на 12 септември ще излезе срещу Бохум в опит да промени тенденциите.