Локомотив продължава да буксува

Локомотив (Пловдив) продължава да буксува в шампионата, след като не успя да победи Ботев (Враца). Двата тима завършиха наравно 0:0 на стадион "Христо Ботев" и така "смърфовете" продължават без победа от началото на сезона в efbet Лига. Футболистите на наставника Александър Тунчев са на 13-а позиция в класирането с актив от едва 2 точки, но и мач по-малко. Срещата им от третия кръг с Пирин (Благоевград) беше отложена заради европейските ангажименти на Локомотив. Само ЦСКА 1948 има по-малко точки от пловдивчани - една. Иначе Локомотив беше с една идея по-активен от Ботев, но не успя да оползотвори възможностите си за гол.

От друга страна Ботев (Враца) продължава да затвърждава доброто си представяне от началото на кампанията и за пореден път показа израстване под ръководството на наставника Даниел Моралес.

През първите десет минути на срещата голови положения пред двете врати липсваха, а футболистите на домакините и тези на Локомотив залагаха предимно на центрирания по фланговете.

В 22-ата минута дойде и първата по-добра възможност за гол, като тя бе на сметката на "смърфовете". Димитър Илиев свали топката към Марсел, който стреля от движение, а ударът му беше блокиран от Ничев. Топката отново попадна в Марсел, който нанесе нов шут. Този път стражът Красимир Костов се намеси, а след това и отрази шут на Шакил Сно.

Постепенно Локомотив натисна своя съперник в половината му. Това позволи на домакините да организират добра контраатака в 37-ата минута. Топката стигна до Василев на левия фланг, който реши да стреля от далечна дистанция, вместо да подаде на свой съотборник. Ударът по земя беше слаб и попадна право в Илко Пиргов.

В 42-ата минута Красимир Костов отрази шут на Димитър Илиев. Преди края на първото полувреме Лукас Салинас и Димитър Илиев направиха добро двойно подаване, което позволи на бразилеца да нанесе удар по посока на вратата. Шутът му обаче излезе в аут.

Второто полувреме започна така, както и първото - без голови положения пред двете врати. В 68-ата минута топката стигна с доза късмет до Димитър Илиев в наказателното поле на врачани. Капитанът на Локомотив игра технично, но Красимир Костов излезе напред и се хвърли пред топката, след което улови. Две минути по-късно Карагарен стреля встрани от вратата.

В 77-ата минута Умарбаев подаде към Георги Минчев. Нападателят излезе очи в очи с Костов, но стражът запази самообладание и парира шута на нападателя. Впоследствие се оказа, че Умарбаев е бил в положение на засада. В ответната атака Дориан Бабунски стреля много опасно, но за късмет на Пиргов ударът беше насочен право в него. Мачът се отвори сериозно в последните минути на срещата и заваляха атаки към двете врати.

Първо Умарбаев стреля извън наказателното поле, но Костов улови. Веднага след това Юлиян Ненов опита да изненада Пиргов. Опитният страж обаче внимаваше. В 83-ата минута Бирсент Карагарен опита красива задна ножица и не беше никак далече от това да отбележи.

БОТЕВ - ЛОКОМОТИВ 0:0

Стартови състави:

БОТЕВ: Красимир Костов, Дориан Бабунски, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Костадинов, Мартин Николов, Матеус Касини, Сержио Филипе, Стефан Гаврилов, Мирослав Маринов, Виктор Василев

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Милош Петрович, Артур Крачун, Олексий Биков, Петър Витанов, Лукас Салинас, Венсан Марсел, Шакил Сно, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Георги Минчев;