Юношеските национали сразиха Беларус на турнир в Украйна

Юношеският национален отбор на България до 17 години започна с категорична победа с 3:1 над Беларус участието си в традиционния приятелски турнир "Виктор Банников" в Украйна. Родените през 2005-а година таланти, водени от Йордан Петков, не оставиха съмнения в превъзходството си в нито един момент и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех.

"Лъвчетата" натиснаха съперника още от първата минута и в средата на полувремето вече водеха с 3:0 след попадения на Кристиян Грозданов, Борислав Маринов и Роберто Райчев. До почивката резултатът можеше да набъбне още повече, но Райчев и Антоан Стоянов пропуснаха от чиста позиция. През цялата първа част съперникът не успя да отправи точен удар към българската врата с изключение на попадението на Ахейев в продължението.

Групата на България (U 17) за турнира в Украйна

След почивката нашите не позволиха на съперника да вземе инициативата и узакониха заслужения си успех.

Днес възпитаниците на Петков се изправят срещу Армения във втория си двубой от надпреварата в група А на турнира. Вчера арменският тим отстъпи с 0:4 на домакините от Украйна

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 14. Симеон Василев, 17. Кристиян Грозданов, 18. Чунг Нгуен До, 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов (74 - 16. Неджиб Хаджъ), 10. Асен Митков, 11. Борислав Маринов, 9. Роберто Райчев
Селекционер: Йордан Петков