България U17 отстъпи на Сърбия

Юношите на България до 17 години загубиха от домакина Сърбия с 0:3 в първия си двубой от традиционния турнир „Милян Милянич“. Така нашите ще спорят за третото място в надпреварата в четвъртък, а съперник ще е съставът на Северна Македония U17, който отстъпи на Черна гора U17 в другия полуфинал след изпълнение на дузпи.

Йордан Петков обяви състава на България U17 за турнира в Сърбия

Възпитаниците на Йордан Петков изиграха добро първо полувреме, в което бяха напълно равностойни на сръбския състав. Попадението на Шливич преди почивката за 2:0 обаче пречупи нашите момчета, които не успяха да намерят път към вратата на домакините след почивката. Отново Шливич оформи крайното 3:0 в 53-тата минута.

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 2. Марио Дадаков, 5. Росен Маринов, 16. Борислав Маринов, 17. Симеон Василев, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 8. Виктор Василев, 18. Чунг Нгуен До, 9. Васил Василев, 11. Стефан Трайков (през втората част в игра влязоха 20. Кристиан Бойчев, 21. Васил Христов, 19. Петър Кирев, 13. Георги Караиванов, 15. Петър Господинов, 10. Роберто Илиев)