Бърнли изхвърли Нюкасъл от битката за "Карабао Къп", Саутхамптън постигна най-голямата си победа като гост

Бърнли елиминира Нюкасъл от турнира за Купата на лигата, след като надделя с 4:3 над "свраките" след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време) в двубой от втория кръг на надпреварата, игран на "Сейнт Джеймсис Парк“. С най-голяма заслуга за този успех на гостите бе Уейн Хенеси, който дебютира на врата на Бърнли. Бившият страж на Кристъл Палас спаси удари на Джеф Хендрик, Дуайт Гейл и Хавиер Мамкийо в редовното време, а след това отрази и две дузпи, изпълнение от Сен-Максимен и Мигел Алмирон. Бърнли не създаде нито една реална възможност през всичките 90 минути, но реализира четири от петте си дузпи и така продължава в третия кръг. Крис Ууд, Ашли Барнс, Дуай Макнийл и Чарли Тейлър бяха точни от бялата точка, а единствено Джош Браунхил пропусна, но това не се оказа фатално.

Саутхамптън също се класира за третия кръг, след като размаза с 8:0 Нюпорт Каунти, записвайки най-голямата си победа като гост в своята 135-годишна история. "Светците“ водеха с 3:0 до почивката след дебютен гол на Армандо Броя и попадения на Нейтън Тела и Кайл Уокър-Питърс. През второто полувреме Мохамед Елионуси направи хеттрик, Броя отбеляза втория си гол, а Нейтън Редмънд също се разписа за крайното 8:0.