ЕВРО 2024: Румъния 3:0 Украйна

Септември 98 (Тервел) скъса мрежата и счупи гредите на Доростол

Септември 98 (Тервел) разгроми с 6:0 Доростол (Силистра) в мач от втория кръг на Североизточната Трета лига. Освен шестте попадения домакините пропиляха още куп положения и уцелиха четири пъти гредите. Още в 5-ата минута футболистите на Септември поискаха дузпа за нарушение срещу Мартин Кирилов, но реферът не реагира. След още толкова време Михаил Михайлов откри резултата с глава след центриране от корнер. Малко след това лек удар от фаул спаси стража на гостите. До края на първата част пропуски направиха още Кирилов, капитана Стефан Стефанов и Денис Кадир.

В началните няколко минути след почивката с гола се разминаха Кирилов, Танер Юсню и влезлият като резерва Кристиан Пешков. В 50-ата минута обаче Кадир центрира и Кирилов се разписа за 2:0. Секунди по-късно голмайсторът уцели гредата. В 69-ата минута Пламен Панайотов центрира и Кадир направи резултата класически. 180 секунди по-късно Симеон Митев насочи топката в гредата. В 77-ата минута обаче Юсню с добавка покачи на 4:0. После друг влязъл като резерва Тодор Вълканов също улучи стълба. Секунди след това Пешков шутира, вратаря изби, но връхлитащия Митев направи 5:0. Накрая резервата Венелин Стоянов стреля, топката се отби от гредата и се укроти в мрежата – 6:0.

Стартови състави:

Септември: 1. Дениз Александров, 15. Пламен Панайотов, 3. Младен Димитров, 14. Симеон Митев, 11. Баръш Николаев, 21. Михаил Михайлов, 7. Стелиян Цеков, 13. Танер Юсню, 9. Мартин Кирилов, 10. Стефан Стефанов (капитан), 22. Денис Кадир
Треньор: Добрин Иванов

Доростол: 12. Калин Дянков, 4. Владимир Перчемлиев, 15. Боян Николов, 7. Веселин Николаев, 19. Даниел Желев (капитан), 2. Георги Щерев, 5. Денис Ридван, 20. Красимир Николов, 10. Николай Николаев, 11. Симеон Симеонов, 3. Теодор Кирчев
Треньор: Деян Дечев

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!