Анхел Корея гарантира шампионски старт за Атлетико

Испанският шампион Атлетико Мадрид започна новия сезон в Ла Лига с победа, след като спечели гостуването си на Селта с 2:1.

С основна заслуга за този успех беше нападателят Анхел Корея, който вкара и двата гола за “рохибланкос”. В 23-ата минута той откри резултата с шут от границата на наказателното поле. В 38-ата Марио Ермосо можеше да удвои преднината на тима, но Яго Аспас изби от голлинията удара му с глава. В 55-ата Маркос Йоренте игра с ръка в собственото си наказателно поле и след преглеждане с ВАР съдията даде дузпа за домакините. Тя беше успешно реализирана от Аспас за 1:1.

В 64-ата обаче Корея вкара второто си попадение в мача, когато с удар по земя насочи топката в далечния ъгъл на вратата. В 80-ата Аспас пропусна отлична възможност отново да изравни резултата, след като заобиколи Ян Облак, но изстрелът му мина покрай вратата. В добавеното време пък настъпиха драматични минути. Яник Караско беше изведен сам срещу Матиас Дитуро, но вратарят спаси удара му. Веднага след това се стигна до спречкване между играчите на двата отбора заради остра реакция на Луис Суарес след фал на Уго Майо срещу него. Това доведе до изгонването на Ермосо и Майо. Малко преди края на мача Хосе Фонтан можеше да отбележи изравнителен гол, но Хосе Хименес спаси победата на мадридчани с важно изчистване.

След седмица Атлетико е домакин на Елче, а Селта гостува на Осасуна.