Уест Хам се развихри и обърна Нюкасъл

Уест Хам на два пъти изоставаше при гостуването си на Нюкасъл, но стигна до победа с 4:2 на “Сейнт Джеймсис Парк” след много силно второ полувреме. След това представяне “чуковете” показаха, че и този сезон ще са фактор във Висшата лига.

Калъм Уилсън даде преднина на Нюкасъл още в петата минута. Той се възползва от центриране на Ален Сент-Максимен и заразва около 50 000 на стадиона. Уест Хам изравни, след като Аарън Кресуел опита центриране, което завърши в мрежата. Първоначално попадението не бе зачетено поради засада, но след разглеждане с ВАР голът бе признат. Малко преди почивката “свраките” отново поведоха с гол на Джейкъм Мърфи.

В началото на второто полувреме Бенрама изравни за 2:2. В 63-ата минута гостите получиха дузпа, Микайл Антонио я пропусна, но Томаш Сучек реагира най-бързо и изведе Уест Хам напред. Малко след това Антонио нанесе още един удар на Нюкасъл след силен удар. За него това бе 47-и гол във Висшата лига, с което той изравни рекорда на Паоло ди Канио.