Дунав (Русе) с летящ старт, "драконите" громят с 8 гола

Дунав стартира защита на амбициите си за първо място в Североизточната Трета лига с 8:0 в Русе над новака Рилци (Добрич) в мач от 1-ия кръг на първенството. С хеттрик за разгрома се отчете Йордан Димитров. Той даде тон за голеадата с попадението си десетина минути след началния съдийски сигнал. Пак за 10 минути топката спря още три пъти в врежата на гостите. Първо в 30-ата Джан Хасан удвои. 180 секунди по-късно Преслав Петков направи резултата класически. В 41-ата Димитров се разписа от дузпа. Той реализира за трети път в 51-ата минута. 120 секунди след това Хасан вкара втория си гол. Последните два бяха дело на Станислав Вълчев в 79-а и 87-ата минута.