Мексико остави домакините без медал от футболния турнир в Токио 2020

Мексико завоюва бронзовите медали в мъжкия футболен турнир в Токио 2020, след като победи Япония с 3:1 в двубоя за третото място. Така домакините на Олимпиадата останаха без медал във футбола както при мъжете, така и при жените.

Японците владееха инциативата през по-голямата част от мача и имаха повече положения от своя опонент, който обаче демонстрира много по-добра ефективност в атака. “Ацтеките” откриха резултата още в 13-ата минута, когато Себастиан Кордова реализира дузпа за нарушение на Уатару Ендо срещу Алексис Вега. В 22-ата именно плеймекърът центрира от фал, а Йохан Васкес стреля с глава и удвои тяхната преднина. В 58-ата Кордова направи втората си асистенция в срещата, след като центрира от корнер, а Вега игра с глава, за да направи резултата 3:0. В 78-ата резервата Каору Митома отбеляза почетното попадение за азиатците.

В 15:00 часа започва финалът при жените между Швеция и Канада, а утре е и битката за златото при мъжете между Бразилия и Испания от 14:30 часа.