Добруджа: Време е да подсилим отбора

Добруджа се наложи с 1:0 в Своге над местния Спортист в мач от третия кръг на Втора лига. С попадението си 17-годишният Мартин Максимов донесе първия успех за тима от началото на първенството. Главният мениджър на добричлии Венцислав Желев коментира победата и следващите ходове на клуба:

17-годишен герой за Добруджа

"Играхме добре до 70-ата минута. Освен гола, отправихме още 6 опасни удара, но вратарят на съперника Стефано Кунчев се справи. В последните 20 минути се изморихме много. Тогава капитанът и вратар Димитър Илиев беше перфектен, отразявайки 3 голови опасности. Няма как да не сме доволни от представянето, защото половината ни титуляри имат едва по десетина мача в професионалния футбол.

Авторът на гола Мартин Максимов изигра трети пореден силен мач. Благодаря на футболистите и целия спортно-технически щаб, начело със старши треньора Стефан Славов. Победата срещу Спортист е резултат от прецизната им работа, която свършиха като механизъм, действащ точно в определен момент, с прецизна дозировка и всичко това в тежката обстановка и условия, в които се намира Добруджа.

В Своге надмогнахме проблемите и показахме, че сме колектив, време е да подсилим отбора. Последното е моя работа. Трябва да убедя наколко опитни футболисти, с които водим разговори да подсилят отбора ни. Надявам се да облекат екипа на Добруджа за следващата среща със силния състав на Монтана, защото умората от сгъстения цикъл мачове вечи си казва думата".