Чън Мън спечели олимпийската титла по тенис на маса при жените

Китайката Чън Мън спечели олимпийската титла на сингъл в турнира по тенис на маса за жени.

В изцяло китайския финал 27-годишната Чън се справи с 20-годишната Сун Инша с 4:2 (9:11, 11:6, 11:4, 5:11, 11:4, 11:9) за 65 минути игра.

Чън стигна до най-големия успех в кариерата си, въпреки че загуби първия гейм на мача с 9:11. След това обаче тя подобри представянето, като най-видно предимството ѝ бе в петия и шестия гейм. Тогава по-големият ѝ опит натежа.

Чън спечели петия гейм с 11:4, а в шестия, в който изоставаше с 6:7 точки, направи серия от 4:1 и поведе с 10:8. Сун спаси първия мачбол, но при втория прати бекхенд в аут, което донесе златото на съперничката ѝ.

В мача за бронзовия медал японката Мима Ито победи без особени трудно Ю Мъню от Сингапур с 4:1 (6:11, 11:8, 11:7, 11:7, 11:6).