ЦСКА - София оцеля след дузпи, Бусато герой

ЦСКА - София успя да елиминира Лиепая след изпълнения на дузпи в Лигата на конференциите. Първата среща в София завърши при резултат 0:0, а сега същият резултат се повтори в Латвия, където Стойчо Младенов дебютира начело на "червените". Мачът не предложи почти нищо за отбелязване и трябваше дузпите да решат спора. В герой за българския отбор се превърна бразилският вратар Густаво Бусато, който спаси два удара на домакините от бялата точка. Така ЦСКА - София спечели с 3:1 при дузпите и чака да научи името на своя следващ съперник - Осиек или Погон Шчечин.

Срещата започна скучно, като първата що-годе добра възможност за гол се откри пред Жорди Кайседо в 14-ата минута. Централният нападател от Еквадор обаче стреля над вратата. В 23-ата минута Кайседо претендираше, че е извършено нарушение срещу него в наказателното поле на Лиепая, но главният съдия даде знак играта да продължи, а домакините не предложиха телевизионно повторение на ситуацията. След 180 секунди Миросавлиев изскочи на опасна позиция пред Бусато, но нападателят на Лиепая шутира покрай вратата. В 34-ата минута крилото на ЦСКА - София Яник Вилдсхут също пробва мерника си, но стреля крайно неточно.

В 39-ата минута стражът на Лиепая спаси мрежата си, отбивайки с една ръка удар с глава на Кайседо. Южноамериканецът посрещна центриране отдясно на Йоан Баи и за малко да открие резултата, ако не беше отличната намеса на вратаря. Футболистите на Стойчо Младенов продължиха да доминират на игрището, което доведе до нова възможност за Кайседо. Нападателят докосна гола, стреляйки от чиста позиция, но бранител на тима от Латвия отби топката в последния момент.

Второто полувреме предложи много скучен футбол, като опасните положения в него трудно биха се наредили на пръстите на едната ръка. В 86-ата минута домакините създадоха реална опасност пред рамката на ЦСКА - София, след пробив отляво и диагонален удар, който обаче премина покрай целта.

Оттук до края на мача не се случи нищо интересно и така на помощ на двата отбора дойдоха дузпите, които трябваше да определят кой ще продължи в Лигата на конференциите.

Пръв зад топката застана Греъм Кери, който не трепна - 1:0 за гостите! Последва точен шут на Марко Шимич - 1:1. Втори за ЦСКА - София изпълнява Кайседо, който не сбърка - 2:1 за българския състав. Дойде време да изригне Бусато - вратарят на "червените" отби удар на Юрий Ткачук. След това обаче Ахмед Ахмедов прати топката над вратата. Бусато обаче отново отчая футболистите на Лиепая, спасявайки изстрела на нападателя Валерий Шабала. Последва хладнокръвно изпълнение на Жеферсон - 3:1 за хората на Стойчо Младенов. Точката в спора сложи бранителят на домакините Сейдина Кейта, който не уцели рамката и прати ЦСКА - София напред в турнира.

Лиепая 0:0 ЦСКА - София (1:3 при дузпите)