Джокович продължава по план в Токио

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира за втория кръг на олимпиййския турнир по тенис на Игрите в Токио. Поставеният под номер 1 в схемата сърбин победи без проблеми германеца Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:3 за 76 минути.

В спор за място на четвъртфиналите Джокович ще играе срещу №16 Алехандро Давидович Фокина (Испания), който елиминира Джон Милман (Австралия) с 6:4, 6:7(4), 6:3. Вторият в световната ранглиста Даниил Медведев (Русия) също продължава напред след успех над Сумит Нагал (Индия) с 6:2, 6:1 за 67 минути.

В следващия кръг Медведев ще играе срещу Фабио Фонини (Италия), който постигна успех над Егор Герасимов (Беларус) с 6:4, 7:6(4).

Номер 4 в схемата Александър Зверев (Германия) спечели срещу Даниел Галан от Колумбия с 6:2, 6:2 за 70 минути..

"Беше доста положителен мач за мен и съм щастлив, че продължавам напред. Трябва да се агресивни при тези условия, за да останете по-малко време на корта", каза финалистът на Откритото първенство на САЩ през 2020 година.

Зверев, който до момента няма загубен сет в Токио, ще играе в следващия кръг срещу грузинеца Николоз Басилашвили, който спечели срещу италианеца Лоренцо Сонего с 6:4, 3:6, 6:4.

Шестият поставен в схемата испанец Пабло Кареньо Буста елиминира Марин Чилич (Хърватия) с 5:7, 6:4, 6:4 за 2:25 часа, а Доминик Кьопфер (Германия) разгроми Макс Пърсел (Австралия) с 6:3, 6:0.

Снимки: Gettyimages