Мартин Петров и Гергана Пейчева са победители в деветото издание на шахматния турнир за Купа "Левски"

Мартин Петров и Гергана Пейчева спечелиха деветото издание на шахматния турнир за Купа "Левски" за юноши и девойки. Надпреварата се проведе днес, 18 юли, когато се чества 184-а годишнина от рождението на Апостола на свободата Васил Левски.

Състезанието, което се организира от спортен клуб по шахмат "Левски" с подкрепата на Столична община, премина при голям интерес и много оспорвани двубои.

Победител при младежите и носител на Купа "Левски" стана актуалният шампион при мъжете Мартин Петров (клуб ЧесБомб, Пловдив), който беше награден с купа, златен медал и луксозен шахматен комплект.

При девойките първото място спечели Гергана Пейчева (клуб Асеновец 2006, Асеновград), която получи купа, златен медал и електронен шахматен часовник.

Победителите, медалистите и най-малките участници в турнира бяха наградени с електронни шахматни часовници, раници и шахматни дъски от Николай Тодоров, председател на спортен клуб по шахмат "Левски".

19-годишната Наталия Грабчева от СКШ "Левски" се представи отлично при своя дебют като главен съдия на турнира.