Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Силен мач за Филип Кръстев във втората контрола на Троа

Филип Кръстев игра 45 минути във втората контрола на неговия Троа от подготовката на тима за Лига 1. Новакът в елита на Франция завърши наравно 2:2 срещу Ним в мач, игран в Шас-сюр-Рон. 19-годишният българин се появи на почивката и се понрави на феновете с добри отигравания. В 56-ата минута Кръстев направи хубав пробив в наказателното поле и успя да центрира, където обаче кореецът Сук Хюн-Юн удари греда.

Рено Рипар откри за Ним в петата минута, но с голове на Дилан Шамбост и Йоан Тузгар Троа обърна резултата. В края на мача обаче Махамаду Дукуре изравни за крайното 2:2. Следващият мач на Троа е след седмица срещу Дижон, а в началото на август тимът ще се изправи и срещу Манчестър Сити.