Вход / Регистрирай се

Тампа Бей ще защитава титлата си във финала за купа "Стенли"

Тампа Бей ще защитава титлата си във финала за купа "Стенли"

Яни Гурд вкара единственото попадение в мача през втората част и Андрей Василевски Прайс спря 21 удара при победата на Тампа Бей с 1:0 срещу Ню Йорк Айлендърс, с което "светкавиците" затвориха полуфиналната серия от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) в седем мача. В битката за купа "Стенли" те ще срещнат Монреал Канейдиънс.

Гол в продълженията изпрати рекордьора Монреал в битката за купа "Стенли"
Гол в продълженията изпрати рекордьора Монреал в битката за купа "Стенли"

Защитаващият титлата си тим на Тампа Бей може да ликува в най-различния сезон история на хокея. Всичко се промени заради пандемията от COVID-19 и стана уникално. "Светкавиците" приемат Монреал в първата финална среща, която ще се играе в понеделник.

Канейдиънс, чиито 24 титли са повече тези на всеки друг отбор в НХЛ стигнаха до битката за титлата за първи път, откакто за последно спечелиха короната през 1993 г.

"Те ще получат най-добрия отбор, срещу който са играли досега в кампанията. Това важи и за нас", лаконичен бе капитанът на Тампа Бей Стивън Стамкос.

Следвай ни:

Още от Зимни спортове

Виж всички