Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Берое бе спънат от Янтра (Габрово) в първата си контрола

Берое и Янтра (Габрово) не се победиха и завършиха при резултат 1:1 в контрола, изиграла се на треноровъчното игрище над стадион “Берое” в Стара Загора. И двата отбора направиха много смени и дадоха шансове на млади играчи и футболисти на проби. Кийлън Лебон даде преднина на “заралии” през първата част след добра акция с Кукула (39’), но Владимир Мичев изравни в средата на втората част (63’). Това бе първа проверка и за твата отбора.

Промени в ДЮШ на Берое

Двата тима започнаха равностойно мача, като си създадоха по едно положение и пред двете врати в първите десетина минути. В 11-ата Кукула можеше да отбележи с глава след центриране от корнер, но мерникът му се оказа неточен.

След почивката за вода, която дойде в 15-ата минута, Берое натисна габровци, но защитата на Янтра се справяше. В 27-ата минута разбъркване след корнер доведе до това топката да стигне до Кукула, който стреля от близка дистанция, но Петър Иванов спаси.

В 39-ата минута добро двойно взаимодействие между Лебон и Кукула доведе до откриване на резултата. Френският нападател подаде към Кукула, който успя да му върне с пета и да го изведе сам срещу вратаря на Янтра. Лебон не пропусна от чиста позиция и откри за 1:0.

Второто полувреме започна с пряк свободен удар за “заралии”, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Янтра. В следващите 15 минути не се създадоха положения, като такова дойде в 63-ата минута, когато габровци получиха правото да изпълнят фаул от границата на наказателното поле. Владимир Мичев застана зад топката и отправи хубав изстрел, който премина под стената и попадна право във вратата на Берое - 1:1.

В 68-ата минута Камбуров стреля добре от границата на пеналтерията, но влезлият като резерва Цинцарски спаси. 10 минути по-късно отново опитният нападател имаше възможност да вкара за своя тим, но ударът му с глава се оказа неточен.

Янтра се подсили с бивш играч на Лудогорец

До края на мача старозагорци натиснаха своя съперник, но така и не стигнаха до второ попадение.

В неделя Берое заминава на лагер в Банско, където ще продължи подготовката на тима. Преди началото на новия сезон “заралии” ще изиграят още 5 срещи - с Локомотив (Пловдив), Черно море, Септември (София), Арда (Кърджали) и Созопол.

БЕРОЕ 1:1 ЯНТРА
1:0 Лебон (39)
1:1 Мичев (63)

Стартови състави:

Берое: Генадий Ганев, Джуниет Али, Александър Цветков, Георги Динков, Ефе Али, Христо Митев, Божидар Пенчев, Тони Николов, Кийлън Лебон, Кукула, Серкан Юсеин

Янтра: 23. Петър Иванов, 17. Венци Славов, 2. Симеоне Игнатов, 13. Рафаил Пърликов, 4. Симеон Чатов, 18. Ерик Почански, 6. Петър Казаков, 10. Ивайло Иванов, 22. Димитър Иванов, 11. Искрен Писаров, 9. Иван Петков

Снимка: beroe.bg