България допусна 13-а загуба в Лигата на нациите

Волейболистите на България завършиха тазгодишното си участие в турнира на Лигата на нациите в Римини (Италия) с 13-а загуба.

Възпитаниците на Силвано Пранди загубиха от европейския вицешампион Словения с 0:3 (23:25, 16:25, 18:25) в мач от последния 15-и кръг.

Това бе 10-а загуба с резултат 0:3 за българските волейболисти в Римини.

България завърши на 15-о място в крайното класиране в Лигата на нациите с актив от 7 точки и 2 победи.

Словения финишира на 3-о място след изиграването на двубоите от 15-ите кръг с актив от 12 победи и 34 точки.

Така възпитаниците на Алберто Джулиани се класираха за участие в турнира на финалната четворка в Римини (26 – 27 юни). На полуфинала словенците ще срещнат световния шампион Полша на 26 юни.

В другата полуфинална среща ще се срещнат олимпийските шампиони от Бразилия и Франция.

Българският отбор започна в състав Георги Сеганов, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Гордан Люцканов Николай Колев, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов. Като резерви се включиха Георги Петров и Николай Къртев.

Волейболистите на България поведоха с 4:1 след блокади на Николай Колев и Стефан Чавдаров  и грешка на словенците в атака. Успешна атака на Аспарух Аспарухов и 7:5. Николай Колев спря с блокада пайп на Клемен Чебул и 8:6 при първото техническо прекъсване. Тине Урнаут намали до 8:9 с атака от зона 3. Грешка на Георги Сеганов и равенство 9:9. успешен пайп на Тине Урнаут изведе Словения напред в резултата с 10:9. Ас на Тине Урнаут и 12:9 за словенците.Българска блокада доведе резултата до 11:12. Мощен сервис на Денис Карягин даде шанс на Георги Сеганов да изравни при 12:12. Гордан Люцканов би сервис в аут и Словения поведе с 15:13. Словения дръпна с 3 точки при 20:17 след атака на Тончек Щерн по тройната ни блокада. Дтефан Чавдаров атакува успешно в центъра за 20:23. Мощен сервис на Стефан Чавдаров даде възможност на Николай колев да спре с блокада атака на Тине Урнаут - 22:23. Алберто Джулиани взе прекъсване за Словения. Стефан Чавдаров би началния удар в мрежата - 22:24. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Клемен Чебул би сервис в мрежата - 23:24. Ян Кожамерник игра с българската блокада и Словения спечели първата част с 25:23.

Денис Карягин атакува в аут и Словения поведе с 3:1 в началото на втората част. Успешен пайп на Аспарух Аспарухов - 2:3. Георги Петров замени Гордан Люцканов. Денис Карягин атакува в аут - 2:5. Тончек Щерн игра с българската блокада за 6:2. Силвано Пранди взе прекъсване. Възпитаниците на Алберто Джулиани дръпнаха с 4 точки при първото техническо прекъсване - 8:4. Ас на Ален Пайенк и 9:4 за Словения. Стефан Чавдаров би сервис в аут - 5:11. Денис Карягин върна една точка при 6:11. Рок Можич игра технично за 13:6. Рок Можич атакува остро по късия диагонал и Словения дръпна с 16:7 при второто техническо прекъсване. Аспарух Аспарухов намали до 9:17. Успешен пайп на Клемен Чебел 19:9. Успешна блокада на Стефан Чавдаров - 11:20. Георги Петров отигра от зона 4 за 12:21. Аспарух Аспарухов намали до 14:22. Аспарух Аспарухов атакува мощно от зона 4 по диагонала за 15:24. Георги Сеганов направи ас и България намали до 16:24. Аспарух Аспарухов атакува в аут и Словения спечели втората част с 25:16.

Николай Къртев замени Стефан Чавдаров в началото на третата част. Атака на Тончек Щерн даде преднина на Словения при 4:2. Георги Петров намали резултата до 3:5. Денис Карягин атакува мощно от зона 2 за 4:7. Успешна атака на Рок Мижич даде преднина от 4 точки на Словения при първото техническо прекъсване - 8:4. Успешен пайп на Георги Петров - 5:10. При 7:14 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Ас на Денис Карягин намали резултата до 11:15. Второто техническо прекъсване дойде при 11:16 за Словения. Тончек Щерн направи резултата 19:14. Аспарух Аспарухов намали до 15:19. При 15:21 Силвано Пранди взе и второто си прекъсване в третата част. Рок Можич спря с блокада атака на Денис Карягин - 16:21. Успешен пайп на Аспарух Аспарухов - 17:23. Клемен Чебул изведе Словения до мачбол при 24:17. Денис Карягин сгреши сервиса и Словения спечели третата част с 25:18 и мач с 3:0 гейма.

Най-резултатни за България станаха Денис Карягин и Аспарух Аспарухов с по 10 точки.

За словенския тим Тончек Щерн се отличи с 13 точки.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 4, Денис Карягин 10, Аспарух Аспарухов 10, Гордан Люцканов 1, Николай Колев 6, Стефан Чавдаров 6 - Владислав Иванов-либеро (Георги Петров 5, Николай Къртев 2)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
СЛОВЕНИЯ: Грегор Ропрет 1, Тончек Щерн 13, Клемен Чебул 7, Тине Урнаут 4, Ян Кожамерник 3, Ален Пайенк  6- Яни Ковачич-либеро (Рок Можич 10, Сашо Сталекар)
Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ.