БФСки награди най-добрите си състезатели

БФСки награди най-добрите си състезатели

Българската федерация по ски награди днес най-добрите състезатели в четирите си направления за постиженията им през изминалия сезон. Заради пандемията в церемонията участваха само призьорите и ръководството на БФСки.

Президентът на федерацията и член на Съвета на ФИС Цеко Минев награди най-добрите в алпийските ски:

Купа „България“

Мъже – Калин Златков (Юлен)

Жени – Юлия Златкова (Юлен)

Купа „Надежди“

Момичета U14: Катерина Ваклиева (Грийн роуд)

Момчета U14: Мартин Данев (Витоша ски)

Момичета U16: Бояна Радева (Юлен)

Момчета U16: Борислав Хаджистоянов (Юлен)

Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки връчи купите на най-добрите състезатели в ски скока.

Купа „България“

• мъже – Владимир Зографски (НСА)

Купа „Надежди“

• момчета старша – Георги Караджинов (ОТП)

• момичета младша – Божидара Бакова (Бояна тийм)

• момчета младша – Алек Фешев (Бояна тийм)

Призьорите в сноуборда получиха купите си от президента на БФСки и член на Съвета на ФИС Цеко Минев.

Купа „България“

• Паралелни дисциплини мъже – Радослав Янков (Амерспортс)

• Паралелни дисциплини жени – Теодора Пенчева (Амерспортс)

Купа „България“

• Свободен стил мъже – Петър Гьошарков (Бороборд)

•  Свободен стил жени – Кристияна Тонева (Мотен)

Купа „Надежди“

• момчета старша – Иван Иванов (Мотен)

•  момчета младша – Ивайло Ерменков (Блейд)

• момичета старша – Андреа Коцинова (Блейд)

•  момичета младша – Яна Попова (Бороборд)

Генералният секретар на БФСки Пепа Мицева връчи призовете на най-добрите в ски бягането:

Купа „България“ 

Мъже- Веселин Цинзов, АСК „Ал. Логитикс“

Жени – Теодора Малчева, СК„Амбарица Ски“

Купа „Надежди“  - М/Ж U12, 14

Момичета старша възраст- Паолина Ракова, СК „Паничище 2009“

Момчета старша възраст- Георги Джоргов, СК „Паничище 2009“

Момичета младша възраст- Стефани Йорданова, СК „Амбарица Ски“

Момчета младша възраст – Максим Шушков, СК „Паничище 2009“

Купа  „Олимпийска надежда” -М/Ж U16

Девойки младша възраст- Ивайла Василева, АСК „Ал. Логистикс“

Юноши младша възраст- Георги Наумов, СК „Паничище 2009“

Още от Зимни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти