Тампа Бей разгроми Айлендърс с 8:0!

Стивън Стамкос вкара два гола и добави един пас, докато вратарят Андрей Василевски регистрира четвърта суха мрежа в плейофите в кариерата си. И всичко това при успеха на Тампа Бей с 8:0 над Айлендърс в петата среща в полуфиналния плейоф за титлата в НХЛ.

Стамкос беше замесен и в трите гола на защитаващият титлата си отбор на Тампа в първия период от мача. Той откри още в 45-ата секунда и това се превърна в първото му попадение през този сезон срещу Айлендърс. Неговият втори в 5:42 на втория период беше първи пък за следващата тройка във вратата на гостите. Алекс Килърн също завърши с два гола, а Брейдън Пойнт записа 13-ото си попадение в елиминациите. Пойнт, който пък има 13 попадения във вторага фаза, е едва вторият играч в историята на НХЛ с голове във всеки от последните осем гола. Предишният с такъв рекорд е Реджи Лийч от Филаделфия през 1976-а година.

Никита Кучеров също се отличи с две асистенции днес. Яни Гурде, Онджей Палат и Люк Шен в средата на третата част бяха автори на другите голове.

Вратарят Василевски спаси 21 удара към вратата си, като записва трети шътаут през тазгодишните