НЙ Айлъндърс изравни серията с Тампа Бей

Джош Бейли, Матю Барзал и Мат Мартин вкараха във втората третина и НЙ Айлъндърс надви с 3:2 Тампа Бей в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Така нюйоркчани изравниха полуфиналната серия на 2:2 победи.

Семьон Варламов отрази 28 шайби за Айлъндърс, но защитникът Райън Пълок направи спасяването на мача, след като се хвърли пред мрежата и спря удар на Райън Макдона в самия край. Брейдън Пойнт и Тайлър Джонсън пък бяха точни за Лайтнинг, а Андрей Василевски завърши мача с 27 спасявания.

Лайтнинг започнаха по-добре мача и "отстреляха" съперника с 11:4 в първата третина, но втората бе изцяло за домакините. Бейли откри резултата след 5:30 минути игра и само 13 минути по-късно Айлъндърс вече водеха с 3:0 след голове на Барзал и Мартин. Пойнт върна една шайба 3:45 минути след началото на третата част и Джонсън вкара за 2:3 само три по-късно, но Тампа Бей не стигна до изравняване.

Петият мач е насрочен за понеделник вечер в Тампа.