Министър Кузманов награди медалистите от европейското по самбо

Министърът на младежта и спорта Андрей Кузманов награди с почетни плакети на ММС медалистите от европейското първенство по самбо, което се проведе в Лимасол, Кипър.

При жените Мария Оряшкова спечели рекордна 10-а титла от континентални шампионати. Българката триумфира в категория до 80 килограма, след като във финала победи европейската шампионка от 2019 година. Халина Ковалска (Украйна). В кариерата си Оряшкова има и 6 световни титли.

В категория до 54 килограма Ива Иванова извоюва бронзовото отличие. В мъжката надпревара Иван Хърков (категория до 79 килограма) спечели сребърен медал, а Радослав Марков (категория до 64 килограма) остана с бронз.

Състезателите в бойното самбо добавиха още 2 отличия в актива на България от Шампионата в Лимасол. Със сребърни медали в Кипър се окичиха Михаил Николов в категория до 79 килограма и Камен Георгиев при 98-килограмовите.

Министър Андрей Кузманов благодари на състезателите за медалите, извоювани за България и им пожела успешно да вървят напред. "Оценявам високо Вашия труд и Ви пожелавам нови бъдещи успехи. Винаги сте добре дошли тук, отворен съм на всичко в името на спорта", каза спортният министър.

Мария Оряшкова благодари на министър Кузманов, че оценява труда им и техните спортни постижения. На награждаването в Министерството на младежта и спорта присъстваха също Росен Димитров - президент на Българската федерация по самбо, и вицепрезидентът Румен Димитров.