Славия триумфира с Купата на БФС при юношите младша възраст

Отборът на Славия спечели Купата на БФС за набор 2005, след като победи с 2:0 ЦСКА-София. Автор и на двете попадения бе Роберто Райчев. Нападателят се разписа по веднъж във всяко полувреме. По пътя си дотук “белите” победиха на полуфинала Левски с общ резултат 3:2, а “червените” се справиха с 3:1 над Ботев (Пловдив).

Резултатът бе открит от "белите" в 22-ата минута. Тогава Роберто Райчев реализира с глава, след като засече центриране отдясно.

В 53-ата Славия стигна до втори гол. Чинг Нгуен проби в половината на "червените" и намери Райчев в наказателното поле. Авторът на първия гол успя да реализира за втори път и да даде преднина на тима си от две попадения.

До края на мача "белите" продължиха да контролират ситуацията на терена и не допуснаха съмнения, че ще триумфират с купата. "Червените" от своя страна опитаха да наложат някакъв натиск, но съперникът се защитаваше много добре.

Така Славия заслужено триумфира и си върна на "червените" за загубата на финала при набор 2007. Тогава ЦСКА-София спечели с 3:2.

СЛАВИЯ 2:0 ЦСКА-СОФИЯ
1:0 Райчев (22)
2:0 Райчев (53)

СЛАВИЯ: 27. Радослав Рашков, 16. Валентин Петков, 5. Станислав Спасов, 6. Мартин Георгиев, 18. Мартин Златински, 17. Михаил Михов, 8. Чинг Нгуен, 13. Евгени Георгиев, 2. Виктор Найденов, 7. Роберто Райчев, 11. Самуил Стойнев

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Алекс Божев, 18. Наско Цеков, 21. Лъчезар Иванов, 4. Росен Божинов, 10. Роберто Щилянов, 8. Браян Стефков, 14. Алекс Дамянов, 11. Николас Пенев, 17. Илиан Антонов, 9. Георги Димитров, 7. Кристиан Георгиев