САЩ спечели бронза след разгром над Германия

Хокеистите на САЩ спечелиха бронзовите медали след разгромна победа над олимпийския вицешампион Германия с 6:1 в мача за третото място на Световното първенство по хокей на лед.

В "Арена Рига" в столицата на Латвия американците изиграха много силна втора част, в която вкараха четири безответни гола и решиха двубоя.

Кристиан Воланин откри резултата в първата третина, а във втората се разписаха Конър Гарланд, Джек Друри, Джейсън Робертсън и Тревър Мур.

В последната част срещата се доиграваше, като двата отбора си размениха по един гол. Доминик Битнер отбеляза почетен гол за Германия, а Райън Донато оформи крайното 6:1.

Тимът на САЩ влиза в призовата тройка на световно първенство по хокей на лед за 20-и път в историята.

По-късно тази вечер е финалът на турнира между Финландия и Канада.