Нюкасъл отпразнува завръщането на феновете с победа

Нюкасъл зарадва феновете си, които се завърнаха на "Сейнт Джеймсис Парк" за първи път от началото на пандемията. Около 10 000 привърженици видяха на живо как "свраките" победиха Шефийлд Юнайтед с 1:0.

Единственото попадение в мача реализира Джо Уилок. Халфът, който пристигна под наем от Арсенал, се разписа в шести пореден мач. Той изведе Нюкасъл напред след удар с глава в края на първото полувреме.

Срещата можеше да се развие различно, ако Дейвид Макголдрик се бе възползва от добра ситуация в началото на мача. След този пропуск тимът на Стив Брус взе инициативата, а Ален Сент-Максимен изтормози защитата на съперника. Французинът имаше участие и при гола, но през втората част получи травма и бе заменен. Уилок също напусна терена, накучвайки, като не е ясно дали ще се възстанови за последния кръг и дали ще получи шанс да удължи головата си серия.