Астън Вила обърна Тотнъм в Лондон, Серхио Регилон антигерой

Астън Вила постигна победа с 2:1 в гостуването си на Тотнъм в предпоследния 37-ми кръг на Премиър лийг. “Шпорите” излязоха напред още в 8-ата минута чрез Стивън Бергвайн, но бирмингамци направиха пълен обрат благодарение на автогола на Серхио Регилон в 20-ата минута и Оли Уоткинс, който се разписа в 39-ата. Звездата на домакините Хари Кейн изнесе един от най-слабите си мачове и това може допълнително да подсили слуховете от последните дни, че желае да напусне тима.

Тотнъм откри още в осмата минута, когато Кортни Хаус не успя да овладее една топка пред наказателното поле, Стивън Бергвайн с много остро влизане успя да го изпревари, измъкна топката и напредна, след което навлезе в наказателното поле и с много силен и точен шут в левия горен ъгъл отбеляза за 1:0. Тотнъм обаче бързо загуби ритъма си след гола и бирмингамци взеха инициативата в свои ръце.

Само няколко минути играчите на Астън Вила искаха да получат дузпа за едно съприкосновение между Оли Уоткинс и Уго Лорис, но след преглед с ВАР такава не бе отсъдена.

Равенството бе възстановено на прага на 20-ата минута, когато едно на пръв поглед безобидно центриране на Марвълъс Накамба бе засечено и пратено в мрежата от левия бек на “шпорите” Серхио Регилон, който си отбеляза куриозен автогол.

В минутите след гола играчите на Дийн Смит продължиха да доминират и почти не позволяваха на своя домакин да преминава в нападение. Пълният обрат за Астън Вила бе завършен в 39-ата минута, когато отново грешка в разиграването пред собственото им наказателно поле на Серхио Регилон, в крайна сметка топката попадна в Оли Уоткинс, който нахлу в наказателното поле и пред изоставащия зад него Ерик Дайър отбеляза за 2:1. Нова безобразна грешка в отбрана на играчите на Райън Мейсън бе на косъм да доведе до ново попадение на Оли Уоткинс, но този път Лорис съумя да се намеси и да не позволи ново попадение.

Тотнъм започна много активно втората част и потърси изравняване още в първите няколко минути, но Емилиано Мартинес се намеси много добре при два удара на Стивън Бргвайн. Гостите също отговориха с няколко опасни контраатаки, който обаче не бяха завършени точно. В 66-ата минута Оли Уоткинс бе изведен сам срещу вратаря, но Лорис се намеси добре с дясна ръка, а впоследствие се видя, че той е бил и в засада.

В 80-тата минута Джафед Танганга получи тежка контузия и се наложи да бъде заменен от Мат Дохърти. Секунди преди края на срещата влезлият от скамейката младок Чукуемека стреля опасно, но топката се удари в гредата.

Тотнъм заема шестото място в класирането с 59 точки, Астън Вила е 11-и с 52.